Monday, May 29, 2023

मारुतीको बहुप्रतीक्षित ‘मारुती ग्रान्ड भिटारा’ लन्च हुदैँ, यस्ता छन् लोभलाग्दा हाइ-टेक फिचर

मारुती सुजुकीले आफ्नो बहुप्रतीक्षित मारुती कम्प्याक्ट एसयूभी ‘मारुती ग्रान्ड भिटारा’ जुलाई २० मा भारतमा लन्च गर्ने भएको छ । मारुती सुजुकी इन्डियाले ग्रान्ड भिटाराको प्रि-अर्डर समेत लिन सुरु गरेको छ । कम्पनीले पहिलो चरणमा प्रि-अर्डरको रुपमा ११ हजार लिने भएको छ ।

नयाँ मारुती ग्रान्ड भिटारा, ग्लोबल-सी प्लेटफर्ममा डिजाइन र निर्माण गरिएको छ जसले नयाँ ब्रेजा,एस-क्रस र ग्लोबल भिटारा एसयूभीलाई सर्पोट गर्दछ । हालै भारतीय बजारमा लन्च भएको हाइराइडर सुजुकी एसयूभी पनि यही प्लेटफर्ममा आधारित रहेको छ ।

यो मोडल भारतको कर्नाटकको बैंगलोर नजिकै बिदादीमा रहेको टोयोटाको प्लान्ट २ मा उत्पादन हुने कम्पनीले जनाएको छ । यसको नयाँ उत्पादन अगस्ट २०२० बाट सुरु हुनेछ । कम्पनीले यसलाई ग्लोबल मोडल बनाएर अन्तर्राष्ट्रिय बजारमा प्रतिस्थापन गर्न, निर्यात गर्ने योजना बनाएको छ ।

यसमा मारुती सुजुकीको बलेनो र नयाँ ब्रेजालगायतका नयाँ मोडलहरूसँगै परिवर्तनहरू हुनेछन् । नयाँ ग्राण्ड भिटारा नयाँ डुअल टोन फ्रन्टको साथ आउने अपेक्षा गरिएको छ, जसमा हनीकम्ब ग्रिल र डुअल एलईडी डीआरएलसहित स्प्लिट एलईडी हेडल्याम्प सेटअप गरिएको छ। यसको अगाडीको डिजाइन ग्लोबल स्पेस सुजुकी ए-क्रससँग मिल्दोजुल्दो हुने अपेक्षा गरिएको छ। साथै, क्याबिनको लेआउट पनि हाइराइडरसँग मिल्दोजुल्दो हुने अनुमान गरिएको छ । यसमा सफ्ट टच सामग्रीसहितको प्याडेड लेदर ड्यासबोर्ड, लेदर स्टेयरिङ ह्वील र सिटहरू हुनेछन् ।

यसमा प्यानोरामिक सनरुफ, वायरलेस एप्पल कारप्ले र एन्ड्रोइड अटो सहितको ९ इन्चको टचस्क्रिन इन्फोटेनमेन्ट सिस्टम र डिजिटल इन्स्ट्रुमेन्ट कन्सोल समावेश गरिएको छ ।साथै, यसमा ३६० डिग्री क्यामेरा, हेड-अप डिस्प्ले, कनेक्टेड कार टेक, भेन्टिलेटेड फ्रन्ट सिट र अटोमेटिक एसी जस्ता हाइ-टेक फिचरहरु रहेका छन् ।

यो गाडीले भारतीय बजारमा हुन्डाई क्रेटा, किया सेल्टोस, एमजी एस्टोर, स्कोडा कुशाक र वीडब्लू ताइगुनलाई टक्कर दिने अनुमान गरिएको छ ।

Latest

मापसे चेक गर्न बसेका प्रहरी हवल्दारको हात गाडी चालकले भाँचिदिए पछि…..

पोखरामा मापसे गरेर गाडी चलाउदा चेकिङमा बसेका प्रहरी हवल्दारको...

नेपालमा पाइने यामाहाको सबै बाइकहरुको सूची, मुल्य सहित

अहिले विश्वव्यापी रूपमा प्रसिद्ध ब्रान्डको रूपमा परिचित यामाहालाई सन्...

काठमाडौं महानगरिपालिकाले ३० वर्गफिटभन्दा माथिको साइनबोर्ड राख्न नदिएपछि महानगरभित्रका अटो सो-रुमहरु समस्यामा

काठमाडौं महानगरिपालिकाले ३० वर्गफिटभन्दा माथिको साइनबोर्ड राख्न नदिएपछि महानगरभित्रका...

हुन्डाइ कन्स्ट्रक्सन इक्विप्मन्टको नयाँ शाखा धनगढीमा सञ्चालन

हुन्डाइ कन्स्ट्रक्सन इक्विप्मन्टले आफ्नो नयाँ शाखा धनगढीमा सञ्चालन गरेको...
दिपेश ढकाल
दिपेश ढकालhttps://sabaiauto.com/author/dipeshauto001/
दिपेश ढकाल व्यवस्थापनका विद्यार्थीहरु हुन् । खेलकुद र सवारी साधनहरुमा उनको विशेष अभिरुची छ । सबै अटो डट कममा उनका लेख, फिचर तथा समाचारहरु तपाईले पढ्न पाउनु हुनेछ ।

मापसे चेक गर्न बसेका प्रहरी हवल्दारको हात गाडी चालकले भाँचिदिए पछि…..

पोखरामा मापसे गरेर गाडी चलाउदा चेकिङमा बसेका प्रहरी हवल्दारको हात भाँचिदिएका छन् । चालक पोखराका व्यवसायी सौरभ थापा रहेको छन्। थापाले जिल्ला प्रहरी कार्यालय...

नेपालमा पाइने यामाहाको सबै बाइकहरुको सूची, मुल्य सहित

अहिले विश्वव्यापी रूपमा प्रसिद्ध ब्रान्डको रूपमा परिचित यामाहालाई सन् १९७५ मा नेपालको सबैभन्दा ठूलो उद्यम, MAW इन्टरप्राइजले नेपालमा ल्याएको थियो । नेपाल भरि यामाहाको...

काठमाडौं महानगरिपालिकाले ३० वर्गफिटभन्दा माथिको साइनबोर्ड राख्न नदिएपछि महानगरभित्रका अटो सो-रुमहरु समस्यामा

काठमाडौं महानगरिपालिकाले ३० वर्गफिटभन्दा माथिको साइनबोर्ड राख्न नदिएपछि महानगरभित्रका अटो सो-रुमहरु समस्यामा परेका छन् । अन्तर्राष्ट्रिय ब्रान्डका कम्पनिहरुले विक्रेताले कस्तो साइनबोर्ड राख्ने भनेरै मापदण्ड...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here