Monday, May 29, 2023

नयाँ सवारी साधन निर्माण प्लान्टको लागि मारुती सुजुकी ११००० करोड लगानी गर्न तयार

हरियाणा राज्य सरकारले गाडी निर्माण प्लान्टको लागि ८०० एकड जग्गा स्वीकृत गरेको महिना पछि, मारुतीले अन्ततः प्लान्टको लागी उक्त जग्गा सफलतापूर्वक पाइएको घोषणा गरेको छ । २,५०,००० युनिटको सवारी साधन निर्माण प्लान्ट रहने उक्त जग्गा हरियाणाको सोनीपतको इन्डस्ट्रियल मोडल टाउनशिप (आईएमटी) खारखोडामा अवस्थित छ । मारुतीले हरियाणा सरकारसँग निरन्तर वार्ता गरिरहेको थियो र अब सन् २०२५ सम्ममा पूर्ण रूपमा काम गर्ने प्लान्ट स्थापना गर्ने आशा राखेको छ ।

मारुति सुजुकी इन्डिया लिमिटेड (MSIL) का अध्यक्ष आरसी भार्गव अनुसार – मारुती सुजुकीको खर्खोडामा रहेको कार प्लान्टले सन् २०२८ सम्ममा वार्षिक १० लाख कारको पूर्ण उत्पादन क्षमता हासिल गर्ने लक्ष्य राखेको बताएको छन् ।

अटोमोटिभ कम्पनीको हरियाणामा पहिले नै केही प्लान्टहरू रहेको छन् र राज्यको समग्र अटोमोटिभ उत्पादनमा ठूलो योगदान दिदै आइरहेको छ । मानेसर प्लान्टले वार्षिक करिब ८००००० कारहरू बनाउने गर्छ, र गुडगाउँको प्लान्ट ७००००० क्षमताको छ । नयाँ खरकोडा प्लान्टले यसलाई विस्तार गर्न मद्दत गर्नेछ, र यसको प्रारम्भिक सञ्चालनमा ११ हजार करोड लगानी रहेको छ ।

मारुतीले पहिलो त्रैमासिकमा बिक्री घटेको देखे पनि, मारुतीको वार्षिक बिक्री संख्या निरन्तर बढिरहेको छ । मारुतीले घरेलू रूपमा ३% वार्षिक वृद्धि र निर्यातमा १४८% वार्षिक वृद्धि रिपोर्ट गरेको छ । यो नयाँ प्लान्ट आएपछि, यो स्पष्ट छ कि मारुतीले भविष्यमा यी संख्याहरू धेरै गुणा बढाउन चाहन्छ ।

Latest

मापसे चेक गर्न बसेका प्रहरी हवल्दारको हात गाडी चालकले भाँचिदिए पछि…..

पोखरामा मापसे गरेर गाडी चलाउदा चेकिङमा बसेका प्रहरी हवल्दारको...

नेपालमा पाइने यामाहाको सबै बाइकहरुको सूची, मुल्य सहित

अहिले विश्वव्यापी रूपमा प्रसिद्ध ब्रान्डको रूपमा परिचित यामाहालाई सन्...

काठमाडौं महानगरिपालिकाले ३० वर्गफिटभन्दा माथिको साइनबोर्ड राख्न नदिएपछि महानगरभित्रका अटो सो-रुमहरु समस्यामा

काठमाडौं महानगरिपालिकाले ३० वर्गफिटभन्दा माथिको साइनबोर्ड राख्न नदिएपछि महानगरभित्रका...

हुन्डाइ कन्स्ट्रक्सन इक्विप्मन्टको नयाँ शाखा धनगढीमा सञ्चालन

हुन्डाइ कन्स्ट्रक्सन इक्विप्मन्टले आफ्नो नयाँ शाखा धनगढीमा सञ्चालन गरेको...

मापसे चेक गर्न बसेका प्रहरी हवल्दारको हात गाडी चालकले भाँचिदिए पछि…..

पोखरामा मापसे गरेर गाडी चलाउदा चेकिङमा बसेका प्रहरी हवल्दारको हात भाँचिदिएका छन् । चालक पोखराका व्यवसायी सौरभ थापा रहेको छन्। थापाले जिल्ला प्रहरी कार्यालय...

नेपालमा पाइने यामाहाको सबै बाइकहरुको सूची, मुल्य सहित

अहिले विश्वव्यापी रूपमा प्रसिद्ध ब्रान्डको रूपमा परिचित यामाहालाई सन् १९७५ मा नेपालको सबैभन्दा ठूलो उद्यम, MAW इन्टरप्राइजले नेपालमा ल्याएको थियो । नेपाल भरि यामाहाको...

काठमाडौं महानगरिपालिकाले ३० वर्गफिटभन्दा माथिको साइनबोर्ड राख्न नदिएपछि महानगरभित्रका अटो सो-रुमहरु समस्यामा

काठमाडौं महानगरिपालिकाले ३० वर्गफिटभन्दा माथिको साइनबोर्ड राख्न नदिएपछि महानगरभित्रका अटो सो-रुमहरु समस्यामा परेका छन् । अन्तर्राष्ट्रिय ब्रान्डका कम्पनिहरुले विक्रेताले कस्तो साइनबोर्ड राख्ने भनेरै मापदण्ड...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here