Monday, June 5, 2023

के तपाईलाई थाहा छ हरेक हप्ता कार धुनुका फाइदाहरु ? थाहा पाएर तपाई पनि सुरु गर्नुहुनेछ

मोटरसाइकल वा कार होस्, आफ्नो गाडीको हेरचाह गर्नु धेरै महत्त्वपूर्ण छ । सवारी साधनलाइ नियमित सर्भिसिङ र सरसफाई आवश्यक छ । यी सबैका साथसाथै सवारी साधन धुनु पनि निकै महत्वपूर्ण छ । तर धेरैले एक हप्तामा र महिनौंमा आफ्नो गाडी धुने गर्छन् ।

तर प्रश्न यो छ कि कार हरेक हप्ता धुनाले यसलाई कसरी असर गर्छ । सफा कार हुनुको सबैभन्दा ठूलो फाइदा यो हो कि तपाईंको कारको बाहिरी भाग लामो समयसम्म सुन्दर रहन्छ । यसबाहेक, मासिक र हप्तामा धुनुका धेरै फाइदाहरू छन् ।

१. कार धुनेले तपाईंको बाहिरी भागलाई सुरक्षित बनाउँछ

हप्तामा वा मासिक कार धुनाले तपाईंको कार सफा हन्छ । खैर, आजको समयमा केही कम्पनीहरूले आफ्नो कारमा राम्रो रंगको लेयर लगाउँछन्, तर त्यस पछि पनि तिनीहरूको रंग फोहोरको कारण बिग्रन्छ । पेन्ट सकिएपछि कारमा खिया लाग्न थाल्छ । साथै, कार धोएपछि वाक्सिङ गर्नु पनि धेरै महत्त्वपूर्ण छ, जसले गर्दा तपाईंको बाहिरी भाग लामो समयसम्म राम्रो रहन्छ । कार धाेएपछि राम्राेसग वेक्सिङ लेयरको साथ पोस्ट-वाश गर्नुहाेस् यसले तपाईंको कार धुलोका कणहरूले स्क्रैच हुन दिने छैन र यसको चमक कायम राख्छ ।

२. गाडि राम्रोसग धाेए इन्धन दक्षता राम्रो हुन्छ

कारमा फोहोर र माटो टाँसिएकोले पनि यसको इन्धन दक्षतालाई धेरै असर गर्छ । यसले तपाईंको कारको माइलेज धेरै कम गर्छ । यदि तपाइँ कारबाट राम्रो माइलेज चाहनुहुन्छ भने यसलाई सफा राख्नुपर्छ । जसका कारण कारको माइलेज करिब १० प्रतिशतले बढ्छ ।

३. सफा कार एक सुरक्षित कार हो

जब तपाइँ आफ्नो कारको बाहिरी भाग धाेएकाे बेला यसको विन्डशिल्ड र झ्यालहरू पनि धुनुहुन्छ । सफा विन्डशिल्ड र विन्डोजहरूले कार भित्रबाट तपाईंले मजाले देख्न सक्नुहुन्छ । यदि तिनीहरूमा धूलो वा फोहोर टाँसिएको छ भने तपाईले केहि पनि स्पष्ट देखिनुहुन्न ।

४. अन्य समस्याहरू पत्ता लगाउन मद्दत गर्दछ

यदि तपाइँ नियमित रूपमा आफ्नो कार धुनुहुन्छ भने, तपाइँ अन्य कुनै पनि समस्याहरूको बारेमा बढी सचेत हुनुहुन्छ । किनभने तपाईले आफ्नो कारको बाहिरी भागलाई ब्रस वा कपडाले सफा गरिरहनु भएको समयमा तपाईले कारमा खरोंचहरू सजिलै देख्न सक्नुहुन्छ ।

५. हरेक हप्ता धुनाले फरक पार्छ

हप्तामा एक पटक कार धुनाले तपाईंको कारलाई उत्कृष्ट अवस्थामा राख्न मद्दत गर्न सक्छ । यदि तपाइँ कारका लागि विशेष गरी बनाइएका उत्पादनहरू प्रयोग गर्नु हुन्छ, जस्तै तरल कार क्लीनर र धुने मिटहरू, कारमा स्क्र्याच वा क्षति हुने सम्भावना कम हुन्छ ।

Latest

मापसे चेक गर्न बसेका प्रहरी हवल्दारको हात गाडी चालकले भाँचिदिए पछि…..

पोखरामा मापसे गरेर गाडी चलाउदा चेकिङमा बसेका प्रहरी हवल्दारको...

नेपालमा पाइने यामाहाको सबै बाइकहरुको सूची, मुल्य सहित

अहिले विश्वव्यापी रूपमा प्रसिद्ध ब्रान्डको रूपमा परिचित यामाहालाई सन्...

काठमाडौं महानगरिपालिकाले ३० वर्गफिटभन्दा माथिको साइनबोर्ड राख्न नदिएपछि महानगरभित्रका अटो सो-रुमहरु समस्यामा

काठमाडौं महानगरिपालिकाले ३० वर्गफिटभन्दा माथिको साइनबोर्ड राख्न नदिएपछि महानगरभित्रका...

हुन्डाइ कन्स्ट्रक्सन इक्विप्मन्टको नयाँ शाखा धनगढीमा सञ्चालन

हुन्डाइ कन्स्ट्रक्सन इक्विप्मन्टले आफ्नो नयाँ शाखा धनगढीमा सञ्चालन गरेको...
विप्लव अधिकारी
विप्लव अधिकारीhttps://sabaiauto.com/author/biplovadhikari/
विप्लब अधिकारी पत्रकारिताका विद्यार्थी हुन् । अटोमोबाइलका ताजा जानकारीहरुमा उनको विशेष रुचि छ ।

मापसे चेक गर्न बसेका प्रहरी हवल्दारको हात गाडी चालकले भाँचिदिए पछि…..

पोखरामा मापसे गरेर गाडी चलाउदा चेकिङमा बसेका प्रहरी हवल्दारको हात भाँचिदिएका छन् । चालक पोखराका व्यवसायी सौरभ थापा रहेको छन्। थापाले जिल्ला प्रहरी कार्यालय...

नेपालमा पाइने यामाहाको सबै बाइकहरुको सूची, मुल्य सहित

अहिले विश्वव्यापी रूपमा प्रसिद्ध ब्रान्डको रूपमा परिचित यामाहालाई सन् १९७५ मा नेपालको सबैभन्दा ठूलो उद्यम, MAW इन्टरप्राइजले नेपालमा ल्याएको थियो । नेपाल भरि यामाहाको...

काठमाडौं महानगरिपालिकाले ३० वर्गफिटभन्दा माथिको साइनबोर्ड राख्न नदिएपछि महानगरभित्रका अटो सो-रुमहरु समस्यामा

काठमाडौं महानगरिपालिकाले ३० वर्गफिटभन्दा माथिको साइनबोर्ड राख्न नदिएपछि महानगरभित्रका अटो सो-रुमहरु समस्यामा परेका छन् । अन्तर्राष्ट्रिय ब्रान्डका कम्पनिहरुले विक्रेताले कस्तो साइनबोर्ड राख्ने भनेरै मापदण्ड...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here