Sunday, June 11, 2023

मोटरसाइकलबाट लामो दुरीको यात्रामा जाँदा यी कुरामा ध्यान दिनुहोस्

धेरै मानिसहरू बाइकबाट सडक यात्रामा जान मन पराउँछन् र मानिसहरू छुट्टीको समयमा आफ्नो बाइकमा लामो यात्रामा जान्छन् । यदि तपाईं पनि निकट भविष्यमा बाइकको साथ लामो यात्रा गर्ने योजना गर्दै हुनुहुन्छ भने, तपाईंले केही साना कुराहरूमा ध्यान दिन आवश्यक छ । यहाँ हामी तपाईलाई यी कुराहरुको बारेमा बताउन गइरहेका छौँ ।

१. मोटरसाइकलबाट लामो दुरीको यात्रा धेरै थकित हुन्छ । यस समयमा तपाईलाई धेरै आराम चाहिन्छ । यस्तो अवस्थामा, बाटोमा राम्रो सुविधा भएको होटेल छनोट गर्नु आवश्यक छ, जहाँ तपाईं रातको लागि आराम गर्न र सुत्न सक्नुहुन्छ । अर्को दिनको लागि आफैलाई तयार गर्न सकिन्छ ।

२. बिहान हल्का नास्ताबाट सुरुवात गर्नुहोस्, जसले दिनलाई ताजा बनाउँछ । खाना पनि चाँडै खानुहोस्, ताकि तपाईं होटलहरूमा भीडबाट बच्न सक्नुहुन्छ यसले समयकाे पनि बचत गर्छ । तपाईंले बेलुकाको खाना हल्का राख्नुपर्छ, किनभने धेरै खाँदा खाना पचाउन समय लाग्छ र यसले तपाईंलाई सुस्तता दिन्छ ।

३. ठुला रेस्टुरेन्टहरूमा नखानुहोस्, सम्भव भएसम्म स्थानीय रेस्टुरेन्टहरूमा खानुहोस् । स्थानीय रेस्टुरेन्टहरूले धेरै स्थानीय स्वाद दिन्छ र तपाईंले मानिसहरू र संस्कृति बारे थप जान्न पाउनुहुन्छ । साथै खानाको स्वाद पनि राम्रो हुन्छ ।

४. यदि सम्भव हुन्छ भने र बाेक्ने ठाउँ छ भने, ड्राई फ्रुट्स राख्नुहोस् । खजूर, काजू र बदाम जस्ता सुक्खा फलहरूले लामो सवारीको समयमा तत्काल ऊर्जा र राम्रो क्यालोरी प्रदान गर्दछ। तिनीहरूलाई खाजा-आकारको ziplock झोलाहरूमा प्याक गर्नुहोस् र तपाईंलाई निद्रा/भोक लाग्दा खानुहोस् ।

५. धेरै पानी पिउनुहोस् र आफैलाई हाइड्रेटेड राख्नुहोस् । पानी बोक्नुहोस् र प्रत्येक पटक रोकिँदा केहि पिउने अवश्य गर्नुहोस् (तिर्खा नलागे पनि) । तपाईंको सतर्कता र समग्र आराम स्तर हाइड्रेटेड रहनको लागि महत्त्वपूर्ण छ ।

६. आफ्नो मोटरसाइकलमा चार्जिङ युनिट लगाउनुहाेस् । यसले तपाईंलाई आफ्नो मोबाइल फोन चार्ज गर्न मद्दत गर्नेछ। हामी बाइक चलाउँदा प्रो र जीपीएस जस्ता अन्य इलेक्ट्रोनिक चीजहरू चार्ज गर्नुपर्छ। वैकल्पिक रूपमा, तपाईंले पावर बैङ्क पनि लिन सक्नुहुन्छ ।

७. प्रत्येक स्टपमा रोकिनुको मजा लिनुहोस् र तस्विरहरू क्लिक गर्नुहोस् । यसमा राज्य रेखाहरू, ऐतिहासिक सडकहरू, र उल्लेखनीय ठाउँहरू समावेश हुन सक्छन् । हरेक दिनको सुरुमा सामूहिक फोटो खिच्ने प्रयास गर्नुहोस् । यसले तपाईलाई घर फर्कँदा सबै चीजहरूको भिडियो बनाउन मद्दत गर्नेछ ।

8. सवारीको समयमा इयरप्लगहरू अवश्य बोक्नुहाेला । चिसो वा हावा चल्ने दिनहरूमा, हावा वा कीराहरू कानमा जानबाट रोक्नको लागि क्लियर सिलिकन इयरप्लगहरू प्रयोग गर्नुहोस् । साथै आफ्नो विभिन्न गाेजिमा नगद राख्नुहोस् र अतिरिक्त नगद सुरक्षित/लुकेको खल्तीमा राख्नुहोस् ।

Latest

मापसे चेक गर्न बसेका प्रहरी हवल्दारको हात गाडी चालकले भाँचिदिए पछि…..

पोखरामा मापसे गरेर गाडी चलाउदा चेकिङमा बसेका प्रहरी हवल्दारको...

नेपालमा पाइने यामाहाको सबै बाइकहरुको सूची, मुल्य सहित

अहिले विश्वव्यापी रूपमा प्रसिद्ध ब्रान्डको रूपमा परिचित यामाहालाई सन्...

काठमाडौं महानगरिपालिकाले ३० वर्गफिटभन्दा माथिको साइनबोर्ड राख्न नदिएपछि महानगरभित्रका अटो सो-रुमहरु समस्यामा

काठमाडौं महानगरिपालिकाले ३० वर्गफिटभन्दा माथिको साइनबोर्ड राख्न नदिएपछि महानगरभित्रका...

हुन्डाइ कन्स्ट्रक्सन इक्विप्मन्टको नयाँ शाखा धनगढीमा सञ्चालन

हुन्डाइ कन्स्ट्रक्सन इक्विप्मन्टले आफ्नो नयाँ शाखा धनगढीमा सञ्चालन गरेको...
विप्लव अधिकारी
विप्लव अधिकारीhttps://sabaiauto.com/author/biplovadhikari/
विप्लब अधिकारी पत्रकारिताका विद्यार्थी हुन् । अटोमोबाइलका ताजा जानकारीहरुमा उनको विशेष रुचि छ ।

मापसे चेक गर्न बसेका प्रहरी हवल्दारको हात गाडी चालकले भाँचिदिए पछि…..

पोखरामा मापसे गरेर गाडी चलाउदा चेकिङमा बसेका प्रहरी हवल्दारको हात भाँचिदिएका छन् । चालक पोखराका व्यवसायी सौरभ थापा रहेको छन्। थापाले जिल्ला प्रहरी कार्यालय...

नेपालमा पाइने यामाहाको सबै बाइकहरुको सूची, मुल्य सहित

अहिले विश्वव्यापी रूपमा प्रसिद्ध ब्रान्डको रूपमा परिचित यामाहालाई सन् १९७५ मा नेपालको सबैभन्दा ठूलो उद्यम, MAW इन्टरप्राइजले नेपालमा ल्याएको थियो । नेपाल भरि यामाहाको...

काठमाडौं महानगरिपालिकाले ३० वर्गफिटभन्दा माथिको साइनबोर्ड राख्न नदिएपछि महानगरभित्रका अटो सो-रुमहरु समस्यामा

काठमाडौं महानगरिपालिकाले ३० वर्गफिटभन्दा माथिको साइनबोर्ड राख्न नदिएपछि महानगरभित्रका अटो सो-रुमहरु समस्यामा परेका छन् । अन्तर्राष्ट्रिय ब्रान्डका कम्पनिहरुले विक्रेताले कस्तो साइनबोर्ड राख्ने भनेरै मापदण्ड...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here