Sunday, June 11, 2023

यामाहाले ड्यासिङ लुकसहितको नयाँ स्कुटर लन्च गरेको छ, जसमा स्क्र्याच नहुने गरी डिजाइन गरिएको छ

यामाहाले आफ्नो इलेक्ट्रीक स्कुटर नियो (Neo) युरोपेली बजारमा ल्याएको छ । युरोपमा यो स्कुटरको मूल्य ३,००० युरो तोकिएको छ, जुन भारतमा करिब २.५२ लाख रुपैयाँ रहेको छ । यामाहाले २०२२ मे देखि यो इलेक्ट्रिक स्कुटर युरोपेली देशहरूमा उपलब्ध हुने जनाएको छ । वास्तवमा, निओ ईभी यसको मानक भेरियन्टमा आधारित छ, जसमा ५० सीसी इन्जिन दिइएको छ। यामाहाले विद्युतीय स्कुटरलाई मानक मोडलबाट धेरै भागहरू दिएको छ, जसमध्ये एउटा उत्कृष्ट देखिने ट्विन हेडलाइट सेटअप हो। यसको स्टाइल र डिजाइन बलियो छ र समग्रमा स्कुटर निकै आकर्षक देखिन्छ ।

स्क्र्याचबाट बच्नको लागि डिजाइन गरिएको

यामाहा नियो इलेक्ट्रिक स्कुटरलाई सानो स्क्र्याचबाट जोगाउन सकिने गरी डिजाइन गरिएको छ । EV मा हब माउन्ट गरिएको ब्रशलेस DC मोटर द्वारा संचालित छ जसले STD मोडमा 2.06 kW बनाउँछ। यसको गति ४० किलोमिटरमा सीमित गरिएको छ। इको मोडमा यसको पावर क्षमता १.५८ किलोवाटमा झर्छ, जबकि यसको टप स्पीड पनि ३५ किमी/घन्टामा झर्छ। स्कूटरको इको मोडमा ३८.५ किमीको दायरा छ, जबकि छुट्टै ब्याट्री प्याक स्थापना गर्दा दायरा बढेर ६८ किमी पुग्छ।

हटाउन सकिने ब्याट्री प्राप्त हुनेछ

यामाहाले स्कुटरको साथमा हटाउन सकिने ५०.४ भोल्ट लिथियम आयन ब्याट्री प्याक दिएको छ, जसको तौल ८ किलो छ । यसलाई घरको सकेटबाट पूर्ण रूपमा चार्ज गर्न कुल ८ घण्टा लाग्छ। नियो इलेक्ट्रिक स्कुटरका अन्य सुविधाहरूमा स्मार्ट कुञ्जीहरू र स्मार्टफोनमा जडान हुने एलसीडी इन्स्ट्रुमेन्ट क्लस्टर समावेश छन् । यस अन्तर्गत राइडरले ब्याट्रीको जानकारी, रुटको जानकारी, कल र म्यासेजको जानकारी प्राप्त गर्छ, यसबाहेक सिट मुनि २७ लिटर स्पेस दिइएको छ । हामी तपाईलाई भनौं कि यदि तपाईले छुट्टै ब्याट्री प्याक स्थापना गर्नुभयो भने, यो भण्डारण कम हुन्छ ।

Latest

मापसे चेक गर्न बसेका प्रहरी हवल्दारको हात गाडी चालकले भाँचिदिए पछि…..

पोखरामा मापसे गरेर गाडी चलाउदा चेकिङमा बसेका प्रहरी हवल्दारको...

नेपालमा पाइने यामाहाको सबै बाइकहरुको सूची, मुल्य सहित

अहिले विश्वव्यापी रूपमा प्रसिद्ध ब्रान्डको रूपमा परिचित यामाहालाई सन्...

काठमाडौं महानगरिपालिकाले ३० वर्गफिटभन्दा माथिको साइनबोर्ड राख्न नदिएपछि महानगरभित्रका अटो सो-रुमहरु समस्यामा

काठमाडौं महानगरिपालिकाले ३० वर्गफिटभन्दा माथिको साइनबोर्ड राख्न नदिएपछि महानगरभित्रका...

हुन्डाइ कन्स्ट्रक्सन इक्विप्मन्टको नयाँ शाखा धनगढीमा सञ्चालन

हुन्डाइ कन्स्ट्रक्सन इक्विप्मन्टले आफ्नो नयाँ शाखा धनगढीमा सञ्चालन गरेको...
विप्लव अधिकारी
विप्लव अधिकारीhttps://sabaiauto.com/author/biplovadhikari/
विप्लब अधिकारी पत्रकारिताका विद्यार्थी हुन् । अटोमोबाइलका ताजा जानकारीहरुमा उनको विशेष रुचि छ ।

मापसे चेक गर्न बसेका प्रहरी हवल्दारको हात गाडी चालकले भाँचिदिए पछि…..

पोखरामा मापसे गरेर गाडी चलाउदा चेकिङमा बसेका प्रहरी हवल्दारको हात भाँचिदिएका छन् । चालक पोखराका व्यवसायी सौरभ थापा रहेको छन्। थापाले जिल्ला प्रहरी कार्यालय...

नेपालमा पाइने यामाहाको सबै बाइकहरुको सूची, मुल्य सहित

अहिले विश्वव्यापी रूपमा प्रसिद्ध ब्रान्डको रूपमा परिचित यामाहालाई सन् १९७५ मा नेपालको सबैभन्दा ठूलो उद्यम, MAW इन्टरप्राइजले नेपालमा ल्याएको थियो । नेपाल भरि यामाहाको...

काठमाडौं महानगरिपालिकाले ३० वर्गफिटभन्दा माथिको साइनबोर्ड राख्न नदिएपछि महानगरभित्रका अटो सो-रुमहरु समस्यामा

काठमाडौं महानगरिपालिकाले ३० वर्गफिटभन्दा माथिको साइनबोर्ड राख्न नदिएपछि महानगरभित्रका अटो सो-रुमहरु समस्यामा परेका छन् । अन्तर्राष्ट्रिय ब्रान्डका कम्पनिहरुले विक्रेताले कस्तो साइनबोर्ड राख्ने भनेरै मापदण्ड...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here